Projekty użytkowników

Komunikator

Wywiad

Forum

• Brak postów do publikacji.

Logowanie

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Jeżeli wymyśliłeś coś nowego i chcesz się tym podzielić, to napisz nam o tym.

TEMAT: oddzielenie kuchni od pokoju

oddzielenie kuchni od pokoju 2011/07/02 07:41 #1

• Mundek38
  • Mundek38 Avatar
  • Nowy
  • Oklaski: 0
mam kłopot, bo z jednego pomieszczenia zrobiliśmy kuchnię 14m2 i pokój 24m2 bez ściany działowej. Kuchnia ma podłogę płytki a pokój deski podłogowe (na ogrzewanej podłodze). Chcemy ściany malować kuchnię farbą żółtą i pokój beżową.
Proszę o pomoc jak oddzielić kolory sposobami (nie mam pomysłu).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: oddzielenie kuchni od pokoju 2011/07/04 04:47 #2

• ewe86
  • ewe86 Avatar
  • Kreślarz
  • Oklaski: 7
Beż i jasny pastelowy żółty to delikatne, nie gryzące się ze sobą kolory, dlatego nie powinno drażnić oka tradycyjne połączenie obu kolorów. Ja jednak osobiście nie polecałabym oddzielnego traktowania obu pomieszczeń. To właśnie potraktowanie ich jako spójną aranżację sprawia, że prezentują się za sobą tak efektownie a przy okazji wpływa to na optyczne powiększenie wnętrza. Jasny beż jest spokojnym kolorem i dobrym tłem dla innych, żywszych kolorów, które wystąpią w roli dopełniającej. Proponuję rozważyć kwestię pomalowania na intensywniejszy żółty jednej ściany, czyli np. tej przy której mają stanąć meble, o ile nie będą jej całkowicie zasłaniać i dobranie w tym kolorze kilku innych dodatków kuchennych. Pozdrawiam!

Odp: oddzielenie kuchni od pokoju 2011/07/04 05:34 #3

• Gosia W.
  • Gosia W. Avatar
  • Nowy
Jeśli zdecydujesz się na kuchnię w żółci, a salon w beżu to polecam dobór beżowych elementów do kuchni a do sąsiedniego beżowego pokoju żółtych dodatków, np.: duży obraz w świetlistych, słonecznych kolorach, podobne poduszeczki, serwety na stół, zasłonki itp. Pomiędzy oboma pomieszczeniami musi istnieć wyraźne nawiązanie, wtedy praktycznie żadne połączenie nie będzie byt gryzące się. Odcienie kolorów ścian powinny być podobne do siebie. Odcienie bardziej jaskrawe zostaw na dodatki, które w razie gdy Ci się szybko znudzą będziesz mógł bez problemu wymienić.
Ostatnio zmieniany: 2011/07/04 05:35 przez Gosia W..

Odp: oddzielenie kuchni od pokoju 2011/07/04 05:38 #4

• Mundek38
  • Mundek38 Avatar
  • Nowy
Dziękuję za propozycję, życzę wszelkiej pomyślności.]
Edmund

Odp: oddzielenie kuchni od pokoju 2011/07/04 05:51 #5

Rok temu miałam podobny problem, z tym, że salon miał być pokryty żółtawą (tapetą!) a kuchnia farbą beżową-jasnobrzoskwiniową. Dodam, że to był pomysł mojej mamy, której za nic nie mogłam przekonać do zmiany (poza tym zakupiła już rolki tapety). Nie mogłam sobie wyobrazić nawet jak będzie wyglądało połączenie tapety z farbą;/ w końcu było to jakby jedno pomieszczenie. Na szczęście! W efekcie nie wygląda to tak źle, a to co poratowało ten pomysł to listwa, decha drewniana (szer. ok 10-15cm) położona na ścianach i suficie na granicy obu pomieszczeń. Kolor listwy, pomalowanej bejcą, nawiązuje do koloru szafek kuchennych. Zmierzam do tego, by doradzić, iż w przypadku gdy różne kolory pomieszczeń nie będą się Wam komponowały, wiadomo to też rzecz gustu, można dokupić i przytwierdzić takie listwy. Zaznaczenie takiej granicy pozwala na nieco większe ustępsta od reguły jednolitości.
Moderatorzy: mateo, ekumi
Time to create page: 0.260 seconds
Zasilane przez Forum Kunena
Analytics

Nasi partnerzy